niedziela, 29 maja 2016

Nowości

Cześć. Zbliża się czerwiec, wakacje... U Nas same nowości :) Z końmi dobrze, wszystkimi.
U Wariacji i Smoka byłam dzisiaj. Wsiadłam na oklep i postępowałam trochę na placu. Raz zagalopowałyśmy i powiem Wam, że dopiero teraz czuję i widzę różnicę miedzy Karutą a Czarną. Zupełnie inaczej się poruszają, zachowują..
Na Karoli treningi coraz lepsze, skoki również. Nasze pierwsze zawody zbliżają się wielkimi krokami. Ugh, na tydzień przed startem jeździmy parkour, mam nadzieję, że codziennie. Na dzień przed koń ma dzień wolny i 'spa' xd Szaman natomiast w przyszłym tygodniu wyjeżdża do Ulków, pod trening. Wraca jakoś w październiku :) Może dobrze mu to zrobi. Jak i nam wszystkim.
Sama nie wiem co tu napisać.. W sumie nie ma nic ciekawego ;c Nie chcę Was jednak zostawiać niepoinformowanych..







sobota, 14 maja 2016

Maj

Cześć. Przepraszam za tak długą nieobecność. Bardzo dużo się teraz dzieje; zbliża się koniec roku a za tym idzie poprawianie ocen, w wolnym czasie treningi na Karoli, w lipcu mamy zawody, więc mamy masę rzeczy do zrobienia.. Postaram się Wam opisać wszystko w miarę logicznie i po kolei.
Karola --> Z tą klaczą na prawdę dobrze mi się pracuje. Jeździmy na hackamore (nie wiem czemu część z Was uważa je za straszne). Tak jest lepiej bo koń bardzo kłóci się z wędzidłem i więcej czasu zajmuje jej zabawa nim w pysku przez co mnie się skupia. Teraz nie ma nic w buzi, więc częściej słucha co do niej mówię.. Ze skokami bywa różnie, już raz spadłam (z mojej winy) ale mamy niecałe dwa miesiące do wyrobienia tego. Jeszcze jeździmy na pastwisku, co mi się nie specjalnie podoba, no ale cóż.. trzeba czekać. Wczoraj pojechałyśmy w nasz pierwszy teren i jutro (o ile pogoda pozwoli) to pojedziemy w drugi, dłuższy. Pierwsze kąpanie też mamy za sobą :D
Szaman --> Z nim jeszcze duużo pracy. Serio. Plus u tego wałacha to to, że bardzo szybko i chętnie się uczy. Pierwsze lonże od dawien dawna ma już za sobą. Kontakt z wędzidłem też, ale myślę, że z siodła stopniowo przejdziemy na hackamore. Jutro myślimy z panią o lonży w siodle ;)
Ja mam nadzieję, że w wakacje, jeszcze przed i zaraz po moim obozie, weźmiemy się do kupy zbierzemy i będziemy solidnie pracować :D Taki przynajmniej jest plan XD

Co z Wariacją i Wokaną?
Pewnie część z Was, podczas czytania zadało sobie to pytanie. Otóż w tym miesiącu byłam tam 5 maja, dzień przed naszą drugą rocznicą (ja i Czarna) :) Czas spędzony przyjemnie, z końmi na padoku. Mam zamiar zajść tam jutro na chwilę a potem chyba dopiero pod koniec czerwca :) Przez wakacje planuję być tam około 10 razy. To nam dobrze zrobi.

Mam tu jeszcze parę zdjęć z ostatnich tygodni